Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Єдиний соціальний внесок у запитаннях та відповідях

04.11.2013 -
  • Єдиний соціальний внесок у запитаннях та відповідях

Впродовж жовтня до Державної податкової інспекції у м. Сумах активно зверталися громадяни щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску. Фахівці інспекції надають відповіді на найбільш поширенні запитання платників.

Нова адмінпослуга від Міндоходів

Державна податкова інспекція у м. Сумах повідомляє, що з початку листопада 2013 року сумські платники податків мають можливість отримати в Центрі обслуговування платників податків інспекції нову послугу у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Відтепер ви маєте можливість надати документи до територіального органу Міндоходів та отримати оформлений бланк ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. 

Пакет документів для отримання ліцензій формується згідно чинного законодавства.

Центр обслуговування платників надасть відповіді на питання про ЄСВ

Фахівці ДПІ у м. Сумах вже місяць адмініструють, тобто приймають та обробляють звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Саме з цього періоду суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, що відкриті в Головному управлінні Державної казначейської служби. На інформаційних стендах в приміщенні Центру обслуговування платників інспекції Ви маєте можливість ознайомитися з платіжними реквізитами зі сплати ЄСВ та отримати досвідчену консультацію.

Нагадуємо, що у разі питань щодо адміністрування ЄСВ, можна звернутися за допомогою до фахівців Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Сумах за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2. Сумські міндоходівці чекають на Вас!

Сервіс «Акредитований центр сертифікації ключів» на сайті Міндоходів

На офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України розміщено інформацію про сервіси, що спрощують роботу платникам податків і постачають їм необхідну інформацію. Одним із таких сервісів є «Акредитований центр сертифікації ключів». Робота  центру забезпечується сучасним програмно-технічним комплексом у складі якого використовуються унікальні програмно-апаратні рішення, що забезпечують високий рівень надійності захисту інформації.

На сайті розміщена інформація щодо переліку послуг ЕЦП, що надаються.  Серед них: реєстрація заявників,  допомога при генерації відкритих та особистих ключів, обслуговування посилених сертифікатів ключів заявників, що включає сертифікацію відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів, надання послуги фіксування часу, консультативні послуги за зверненням підписувачів.

Нарахування та сплата єдиного внеску

Фахівці ДПІ у м. Сумах інформують, що єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до Закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до Закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача.

Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

   Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом сплати сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Міндоходів. Рахунки мають бути відкриті в органах Державної казначейської служби України для його зарахування.

   Додатково повідомляємо, що на сьогоднішній день ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області зібрало понад 118 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

Строки сплати єдиного соціального внеску

   Сумські міндоходівці повідомляють, що страхувальники, які використовують працю фізичних осіб і працюють на умовах трудового договору, зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

   Підприємці та працюючі на спрощеній системі оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

   Звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до органів Міндоходів можна надсилати в електронному вигляді. Такий формат звітування зекономить платникам час та кошти. Адже в паперовому вигляді звітність потрібно подавати особисто лише до Центрів обслуговування платників податків, надіслана поштою вона не приймається.

  Для електронного звітування платникам потрібно лише завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати цифровий підпис, який Міндоходів України надає безкоштовно.

   Нагадуємо, що електронні формати документів звітності з єдиного внеску та довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду розміщено на веб-порталі Міністерства.