Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Інтернет-конференція Руслана Приходька, начальника ДПІ у м. Сумах на сайті "ВсіСуми"

21.11.2013 -

Відповідаємо на питання:  усе про ЄСВ і не тільки…

 У Державній податковій інспекції у м. Сумах на сайті "ВсіСуми" відбувся сеанс он-лайн на сайті спілкування з платниками податків. Цього разу на питання інтернет-користувачів відповідав начальник інспекції Руслан Приходько. Інтервью можна переглянути за ссилкою http://www.vsisumy.com/interview/nachalnik-derzhavnoyi-podatkovoy
До Вашого відома наводимо стенограму заходу.

Добрый  день. Очень много пишут о новой налоговой оценке квартир. Обещали каждого владельца даже самой маленькой квартиры вызывать в налоговую письменным уведомлением. Но таких писем так никто и не получал. А шуму было много. Поговаривают, что эти "письма счастья" перенесут на следующий год, поскольку не справляются в этом. Так ли это? И кого это коснется: владельцев просторных квартир, если у меня квартира всего 12 квадратов, желающих продать свое имущество? Кого? И сколько стоит такая налоговая оценка? И главный вопрос: зачем?

 Відповідь. Відповідно до Закону України від 04.07.2013 №403-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості” набуває чинності ст. 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  з 01.01.2014 року, згідно якої власники об’єктів житлової нерухомості на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів можуть здійснювати таку звірку з контролюючими органами до 31 грудня 2013 року (включно).

Згідно п.п.265.4.1 п. 265.4 ст. 265 Податкового кодексу України  «база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості на 120 кв. метрів».

Ви можете завітати до ЦОППу  (Суми, пл. Покровська, 2) з документами на наявну у Вас нерухомість та зробити таку звірку.

Как в налоговой борются и борются ли вообще с пьянством среди сотрудников? После n-мл спиртного простые клерки могут возомнить себя богами и, козыряя корочками, портить жизнь окружающих. Куда можно пожаловаться, позвонить или написать письменное обращение? сосед налоговика

Відповідь:  Для оперативного та своєчасного отримання інформації про можливі зловживання з боку працівників Міндоходів працює телефон «Довіри» для сумських юридичних та фізичних осіб. Його номер (0542) 77-05-28.

С 01 июля 2013 года работодатели будут начислять ЕСВ (33,2%) на пособие по беременности и родам, а также должны будут удерживать из суммы пособия по беременности и родам 2 %. Вопрос: В чьих интересах принят этот закон? Ну явно же не в интересах беременной женщины! На каком основании с пособия удерживает 2% и главное - куда эти деньги поступают?

     Відповідь: Порядок нарахування, перерахування єдиного внеску регламентується Законом України №2464-VI  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,  із змінами і доповненнями. Також цей Закон визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Налог на репетиторство. что это за налог такой? действует он уже или нет. какой механизм его изымания? и почем так избирательно подошли к репетиторам: музыки и рисования? это что - самые дорогие репетиторы, чтобы их еще налогами гнобить?

Відповідь: Хочемо зауважити, що податку на репетиторство законодавчо не існує. При отриманні доходів від послуг репетиторства сплачується податок на доходи фізичних осіб на загальних підставах – 15%(17%). Термін подання обов’язкової Декларації про майновий стан і доходи для громадян – до 1 травня 2014 року. Декларацію можна подати у паперовому вигляді або в електронному вигляді. Для цього необхідно лише отримати в Акредитаційному центрі сертифікації ключів ДПІ у м. Сумах електронний цифровий підпис.

Как устроиться работать в налоговую? Есть ли вакансии? Какие? Какой оклад?

Відповідь:  З порядком прийому на роботу до органів Міндоходів та вакансіям  Ви можете ознайомитися на субсайті Головного управління Міндоходів у Сумській області у розділі «Вакансії» ( http://sumy.minrd.gov.ua/mindohodiv-u-regioni/vakansii/)

Кто не платит налог за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств? можно огласить весь список?

Відповідь: У п. 240.6 ПКУ наведено перелік осіб, які не є платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Перелік доволі великий і специфічний. Зокрема, йдеться про автомобілі, що ввозяться для дипломатичних представництв або консульських установ іноземних держав, міжнародних організацій тощо, транспортні засоби, що були раніше вивезені, а також ввезення транспортних засобів у митних режимах інших, ніж митний режим імпорту. Окремо зазначено, що не є платниками податку суб'єкти господарювання, які взяли на себе зобов'язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та виробляють (виготовляють) на території України транспортні засоби (коди 8702, 8703, 8704 та 8705 згідно з УКТ ЗЕД). Дія цієї норми розпочинається з 01.01.2014 року.

У меня есть жигуленок. старенький, но на ходу. много пережили вместе... хочу продать машинку, чтобы купить что-то поновее. что теперь при продаже мне придется платить какой-то утилизационный сбор?

   Відповідь.  Законом України від 04 липня 2013 року N 422-VІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» запроваджено з 01.09.2013 сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

     Відповідно до Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється ввезення, виробництво, придбавання транспортних засобів та кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації . Таким чином, Ви не являєтесь платником даного збору.

Нужно ли платить авансовые взносы по налогу на прибыль, если начата процедура снятия плательщика с учета?

 Відповідь.  Якщо платник податку на прибуток знаходиться лише на стадії ліквідації він зобов’язаний щомісячно сплачувати авансові внески з податку на прибуток, задекларовані ним у складі річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік. Такий платник подає до органу Міндоходів податкову декларацію з податку на прибуток (останню) (далі – остання декларація) за звітний період, на який припадає дата такої ліквідації та враховує сплачені авансові внески у зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток в останній декларації з податку на прибуток, що подається платником.  У разі надміру сплачених авансових внесків з податку на прибуток платник податку має право на повернення таких грошових зобов’язань за умови дотримання положень ст.43 ПКУ.

Может ли плательщик единого налога принимать электронные деньги?

Відповідь: Згідно з п.291.6 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). Відповідно до п.1.4 гл.1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України від 21.01.04 № 22, безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.  Таким чином, фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку не можуть здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи, у тому числі через систему «WebMoney» (електронні гроші).

Можно ли получить бесплатную налоговую консультацию на волнующие темы? как? есть ли телефон? какой он? возможен ли личный прием? где и в какие дни?

Відповідь: Для цього Вам потрібно скористатись сервісом «База знань», розміщеного на веб-сайті Міндоходів.  У разі пошуку запитань – відповідей за допомогою категорій запитань потрібно з переліку категорій обрати найбільш схожу з тематикою Вашого запитання та натиснути на неї для відображення існуючих підкатегорій даної категорії. З переліку підкатегорій обрати найбільш наближену підкатегорію до тематики Вашого запитання, натиснути на неї та знайти серед запропонованих запитань-відповідей запитання, яке Вас цікавить.     У разі пошуку запитань – відповідей за допомогою посилання «Пошук» потрібно заповнити відповідні поля («Пошук за фразою», «Категорія», «Підкатегорія», «Шукати серед», «Статус») та натиснути посилання «Пошук».     У разі якщо необхідне запитання не знайдено, повторити пошук, при цьому поле «Пошук за фразою» доповнити додатковими словами.

Телефон для запису на особистий прийом:  27-50-01

Графік прийому посадовими особам:

Приходько Руслан Володимирович -  начальник ДПІ у м. Сумах – кожний понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 19 год.00 хв.

Мелікова Валентина Миколаївна – перший заступник начальника ДПІ у м. Сумах – кожний вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 19 год. 00 хв.

Кошелев Данило Костянтинович  – заступник начальника -  начальник оперативного управління   ДПІ у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області – кожну середу місяця з 14 год. 00 хв. до 19 год. 00 хв.

Ольхова Тетяна Володимирівна –  заступник начальника ДПІ у м. Сумах – кожний вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

    Сколько миллионеров в Сумах? И какая самая большая прибыль за год?

    Відповідь: За підсумками деклараційної кампанії  - 2012, десять сумчан, які отримали дохід понад один мільйон гривень, задекларували 108,8 млн. грн. та  сплатили до державного бюджету  близько 400 тис. грн.

 

Какие налоги платит автомобилист при покупке, регистрации, техосмотре, продаже автомобиля? размеры, нормативы... И какая вероятность, что эти деньги будут направлены на ремонт наших дорог?

Відповідь: При першій реєстрації автомобіля в Україні платники сплачують Збір за першу реєстрацію транспортного засобу. Платниками збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що відповідно до ст. 232 цього Кодексу  є об’єктами оподаткування. Збір за першу реєстрацію транспортного засобу для вантажопасажирських автомобілів сплачується за ставками, установленими для вантажних автомобілів, для сідельних тягачів - 17,63 гривень за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна; для автомобілів спеціального призначення - 5,88 гривень за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна. Збір сплачується фізичними та юридичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів.

За вредное производство и выбросы в воздух предусмотрены какие-нибудь налоги? Если да, то сколько их собирают, с каких предприятий и за что?

Відповідь: Ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення передбачені статтями 243,244 Податкового кодексу. За більш детальною інформацією (перелік забруднюючих речовин) Вам слід звернутися до консультаційного відділу, який розміщений в приміщенні Центру обслуговування платників податків.

   Чи можна виплатити зарплату працівникам через касу (з грошей, що надійшли як повернення позики) і не сплачувати ЄСВ до ПФУ? I що загрожує підприємству, якщо показати у звіті до ПФУ заборгованість зі сплати ЄСВ, але відсутність заборгованості з виплати зарплати?

   Відповідь. Відповідно до п. 2.9 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15 грудня 2004 року № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.05 р. за №40/10320 із змінами та доповненнями, готівкова виручка (готівка) підприємств (підприємців), у тому числі готівка, одержана з банку, використовуються ними для забезпечення потреб, які виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (обов’язковими платежами). Тобто, обмежень щодо джерел надходження готівки, яку підприємства (підприємці) використовують на виплату зарплати законодавчо не передбачено.  

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску; за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
     На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день прострочення. За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску, посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність.
     Статтею 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8074-Х зі змінами та доповненнями визначено, що:  1. Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 2. Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.     За повторне за рік вчинення таких дій - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

   Руслане Володимировичу, у зв'язку зі зміною адміністратора ЄСВ хочу дізнатися, чи не змінився порядок нарахування та сплати ЄСВ. Дякую - Петро Іванович

   Відповідь: Починаючи з 01.10.2013 року звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника до органу доходів і зборів за основним місцем реєстрації платника. Форми та строки подання звітності передбачено розділом ІІІ наказу Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 «Про Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2013 року за № 1628/24160, який розміщено на офіційному веб – порталі Міндоходів за адресою: в закладці «Міністерство» обрати розділ «Законодавство» -> «Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» -> «Накази».

        Доброго дня! Повідомте, який строк сплати єдиного соціального внеску. Антоніна Петрівна

   Відповідь: Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом сплати сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Міндоходів. Рахунки мають бути відкриті в органах Державної казначейської служби України для його зарахування., крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Чи застосовуються фінансові санкції за несплату єдиного соціального внеску? Іван

   Відповідь: Згідно чинного законодавства за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

   Я - працюючий пенсіонер. Хочу дізнатися, чи звільняюся я від сплати ЄСВ, як пенсіонер? Володимир Іванович

 

Відповідь: Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464).

Згідно п. 2 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками ЄВ.

Платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати ЄВ (п.1 частина 2 ст. 6 Закону № 2464).

Звільнення від сплати ЄВ для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачено.

    Вот о своих обязанностях как налогоплательщик я хорошо знаю, и в налоговой умеют  их требовать. А как насчет прав? Какие у меня как у физ.лица есть права? Разъясните пожалуйста.

Відповідь. Згідно зі ст. 17 ПКУ платник податків має право: безоплатно отримувати в органах ДПС та в органах митної служби, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов'язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю (пп. 17.1.1); інші права, передбачені законом (п. 17.2).

   Добрый день! В настоящий момент я безработная. Хотелось бы уточнить: имею ли я право самостоятельно заплатить ЕСВ с целью получения помощи по безработице?
Спасибо за ответ – Ирина

   Відповідь:  Частиною 1 ст. 10 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464) визначено коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Згідно з п. 3 частини 3 ст. 10 Закону № 2464 особи, зазначені в частині 1 цієї статті, подають до органу доходів і зборів за місцем проживання відповідну заяву в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
     Орган доходів і зборів, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.  Особи, зазначені в частині 1 ст. 10 Закону № 2464, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (частина 2 ст.10 Закону № 2464).  Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання (частина 4 ст. 10 Закону № 2464).

    Хотілося б дізнатися про порядок сплати ЄСВ, якщо впродовж року змінювалася система оподаткування. Ігор Петрович - бухгалтер

   Відповідь:  Фізичні особи-підприємці, які перейшли протягом поточного звітного року зі спрощеної на загальну систему оподаткування нараховують та сплачують суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансових платежів.

Підставою для розрахунку платежів є квартальна декларація, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід. При цьому, суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку за календарний рік та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід/прибуток.

Річна податкова декларація подається до 10 лютого наступного року.