Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

«Сплата єдиного внеску підприємцями» - тема «гарячої» телефонної лінії

25.01.2014 -

Нещодавно перший заступник начальника Конопської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області Роман Куріцький відповідав на запитання платників під час телефонного сеансу «гарячої лінії».

Сплата єдиного внеску – дуже актуальна тема і тому безліч питань пролунало під час сеансу від платників. Наводимо основні питання та відповіді на них:

-   Чи сплачують єдинники єдиний внесок за себе, якщо вони не мали підприємницьких доходів?

ВІДПОВІДЬ: Так, безумовно. База нарахування єдиного внеску в єдинників незалежно від групи – мінімальна зарплата, установлена законодавством у місяці, за який його сплачують.  Тобто доходи від підприємницької діяльності не беруть участі при нарахуванні єдинного внеску в єдинників. Коли так, то вони сплачують цей внесок навіть за місяці, у яких діяльність не проводилась і доходів від неї в них не було.

-   Чи може загальносистемник не сплачувати єдиного внеску за період відсутності діяльності?

ВІДПОВІДЬ: Звісно, загальносистемними можуть не нараховувати й не сплачувати єдинного внеску за місяці, у яких у них не було підприємницької діяльності й відсутні доходи від неї. А все тому, що об’єкт для нарахування єдиного внеску в них – сума чистого доходу в кожному місяці звітного року. За відсутності позитивної суми чистого оподаткованого доходу немає об’єкта для нарахування єдиного внеску за себе.

-   Скільки загальносистемнику сплачувати єдиного внеску за місяць із чистим доходом у сумі 1 грн.?

ВІДПОВІДЬ: За такий місяць треба буде нарахувати єдиний внесок за обраною ставкою  (34,7%, 36,6%, 36,21%, 38,11%) на суми чистого доходу, що отриманий у такому місяці. Щоправда, сплатити за такий місяць фактично доведеться єдиний внесок у розмірі не менш ніж, сума мінімального страхового внеску. Його суму визначають множенням обраної ставки єдиного внеску на суму мінімальної заробітної плати, що діє в місяці, за який його нараховують.